REGENERACJA KOŁA DWUMASOWEGO KATOWICE

Regeneracja koła dwumasowego KatowicePoniżej odpowiadamy na pytanie, jakie są zalety regeneracji koła dwumasowego, co oczywiście dotyczy większości właścicieli samochodów z dwumasą – większości dlatego, że niestety nie w każdym samochodzie regeneracja dwumasy jest możliwa.

Po pierwsze – jakość. W naszym warsztacie o jakości naszych prac świadczy kilka najistotniejszych kwestii: doświadczeni pracownicy, którzy o budowie koła dwumasowego i sposobie jego naprawy wiedzą wszystko, a trzeba pamiętać, że modeli i odmian kół na rynku jest ogromnie duża ilość i często różnią się one jedynie niewielkimi niuansami niewidocznymi dla laika, a szczegóły te, gdy je pominąć mogą i mają ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie dwumasy. Kolejną kwestią są materiały, które stosujemy – otóż z uwagi na duże obciążenia przenoszone przez dwumasy, do napraw używamy wyłącznie najwyższej jakości części zamiennych, tak aby mieć gwarancję wysokiej jakości naszych usług.

Po drugie gwarancja na rok czasu bez limitu kilometrów – swojej pracy jesteśmy pewni, dlatego samochodem po naszej naprawie, możesz jechać nawet na drugi koniec świata i możesz mieć pewność, że koło dwumasowe bez problemu to wytrzyma.

Po trzecie to walory użytkowe dwumasy – po naszej naprawie część ta ma właściwości podzespołu fabrycznie nowego, a osiągnięty przez nią przebieg będzie można porównać do fabrycznie nowego koła.

Tak więc pamiętaj – jeśli zamieszkujesz

Katowice

,

regeneracja koła dwumasowego

– tylko u nas!
Regeneracja koła dwumasowego to jedno z wyjść mających na celu eliminację problemu z układem przeniesienia napędu. Jedną z zalet jest jakość tej naprawy, ale są też inne, o czym piszemy poniżej...
O tym, że

regeneracja koła dwumasowego

jest możliwa i wykonalna, wielu kierowców posiadających samochody wyposażone w te właśnie podzespoły dowiaduje się dopiero wówczas, gdy przyjdzie im zmierzyć się z usterką dwumasy. Jeśli zamieszkujesz

Katowice

, ewentualnie jakąkolwiek inną miejscowość na terenie woj. śląskiego:

Gliwice Zabrze Sosnowiec Bytom Rybnik Częstochowa Bielsko-Biała Zawiercie Tarnowskie Góry Knurów Dąbrowa Górnicza Jaworzno Tychy Będzin Chorzów Bieruń Mikołów Toszek Miasteczko Śląskie Racibórz Wodzisław Śląski Jastrzębie Zdrój Żory Kuźnia Raciborska Krzepice Kłobuck Kłomnice Szczekociny Myszków Koziegłowy Lubliniec Żywiec Cieszyn Skoczów Pszczyna Czechowice-Dziedzice

i Twój samochód posiada ten właśnie element w układzie przeniesienia napędu, zapraszamy do lektury treści zawartych na naszej stronie, gdyż wyjaśniamy tu wiele wątpliwości i odpowiadamy na najważniejsze pytania rodzące się w głowach posiadaczy samochodów, z reguły gdy koło dwumasowe jest już na etapie, gdy koniecznie trzeba pomyśleć o jego regeneracji lub wymianie, ewentualnie gdy samochód jest unieruchomiony z tego właśnie powodu – aby jednak nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę, warto jest o pewnych faktach mieć wiedzę, dużo wcześniej, zanim problem się pojawi.
  • bieżnia cierna w kole dwumasowym
Jak jest skonstruowane koło dwumasowe i do czego służy w samochodzie

Pomimo, że w naszym zakładzie centralnym wykonujemy szereg różnego rodzaju czynności naprawczych, to

regeneracja koła dwumasowego

jest usługą coraz częściej realizowaną przez naszych specjalistów. Wynika to chociażby z tego, że podzespoły te są coraz chętniej wykorzystywane przez konstruktorów samochodów. Koła dwumasowe znajdziemy w coraz większej liczbie aut posiadających manualną skrzynie biegów. Koło dwumasowe jest skonstruowane przede wszystkim z dwóch niezależnych mas, które są wzajemnie ze sobą połączone i ułożyskowane oraz mają możliwość obrotu o pewien określony kąt. W środku koła dwumasowego znajdziemy specjalnie wyprofilowane sprężyny łukowe, które w czasie regeneracji zawsze są wymieniane na elementy fabrycznie nowe. Dodatkowo we wnętrzu każdej dwumasy znajdziemy elementy łożyskujące, ograniczające obrót, amortyzujące i inne. Mogłoby wydawać się, że koło dwumasowe nie jest podzespołem zaawansowanym technologicznie, jednakże w rzeczywistości element ten składa się z wielu precyzyjnych komponentów, dlatego regeneracja koła dwumasowego nie jest rzeczą tak prostą, jak niektórym może się wydawać. Właściwe wykonanie tego zabiegu wymaga posiadania specjalistycznych maszyn i urządzeń oraz doświadczenia i wiedzy w tym zakresie. Na szczęście jednak w naszym zakładzie centralnym posiadamy te wszystkie zasoby i z tej właśnie przyczyny koła dwumasowe po regeneracji w naszym zakładzie odzyskują swoje pełne walory techniczne i użytkowe. Koło dwumasowe w samochodzie znajduje się pomiędzy silnikiem i skrzynią biegów. Jedna masa jest przytwierdzona specjalnymi śrubami do wału korbowego silnika, a druga współpracuje z tarczą sprzęgła i jego dociskiem.

Rolą koła dwumasowego jest tłumienie drgań skrętnych pojawiających się w dolnym zakresie pracy silnika. Skutkuje to tym, że gdy koło dwumasowe jest niesprawne, to w dolnym zakresie działania silnika, a mamy tutaj na myśli jego prędkość obrotową, będziemy odczuwali niepokojące symptomy, a jest to przede wszystkim wibracje nadwozia. Ponieważ drgania te pojawiają się tylko w dolnym zakresie pracy silnika, to po dodaniu gazu powinniśmy zaobserwować ustanie tych właśnie symptomów. Oprócz swojej podstawowej funkcji koło dwumasowe chroni także skrzynie biegów przed zbyt gwałtownym przeniesieniem momentu obrotowego z silnika na tę właśnie skrzynię. Dlatego właśnie w sytuacji skrajnych zaniedbań ze strony kierowcy i jeżdżenia samochodem z uszkodzonym kołem dwumasowym może niekiedy dojść także do awarii skrzyni biegów lub nawet samego silnika. Z takimi przypadkami w trakcie naszej wieloletniej działalności już wielokrotnie spotkaliśmy się. Przestrzegamy zatem kierowców, aby w sytuacji gdy regeneracja koła dwumasowego będzie niezbędna pamiętali o niezwłocznym odwiedzeniu warsztatu i zlecaniu właściwej diagnostyki. Decyzję o tym, w jaki sposób rozwiązać kłopot z układem przeniesienie napędu podejmuje zawsze właściciel samochodu jednakże przed wyborem konkretnego rozwiązania warto jest wziąć pod uwagę wszystkie argumenty przemawiające za poszczególnymi opcjami. Z całą jednak pewnością, gdy

regeneracja koła dwumasowego

będzie konieczna i zamieszkujesz

Katowice

będziemy mogli pomóc Ci w sposób skuteczny i sprawny, a także rozsądny cenowo.
Odgłosy pojawiające się podczas włączania i gaszenia silnika mogą być jedną z przyczyn, dla których regeneracja i naprawa koła dwumasowego powinna zostać wykonana. Wynika to z tego, że koło dwumasowe w takim momencie nie jest już w stanie w sposób prawidłowy pełnić swojej funkcji i tłumić pojawiających się drgań i wibracji. Oprócz tego warto jest zwrócić uwagę na to, czy podczas pracy silnika na wolnych obrotach podczas postoju obserwujemy drżenie karoserii ewentualnie, czy pojawiają się metaliczne odgłosy z okolicy silnika i skrzyni biegów. Jeżeli objaw taki zaobserwujemy, to istnieje wysokie ryzyko tego, że regeneracja koła dwumasowego, czyli tak zwanej dwumasy niestety będzie konieczna.

Oczywiście objawy, o których wspomnieliśmy mogą mieć także zupełnie inne źródło i przede wszystkim po ich dostrzeżeniu każdy kierowca powinien w pierwszej kolejności odwiedzić mechanika samochodowego i wykonać diagnostykę tych właśnie objawów. Wcale nie jest powiedziane, że to właśnie koło dwumasowe odpowiada za wspomniane symptomy. Przeciętna żywotność koła dwumasowego jest w granicach około 200 000 kilometrów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że styl jazdy w bardzo dużym stopniu rzutuje na to, na jak długo dwumasa w naszym samochodzie wystarczy. Przeciążanie samochodu, strzelanie ze sprzęgła i agresywny styl jazdy przyczyniają się niestety do radykalnego skrócenia żywotności tego podzespołu. Z naszych obserwacji wynika, że przy spokojnej i płynnej jeździe koło dwumasowe może osiągnąć przebieg znacząco wyższy, niż wspomniane 200 000 kilometrów. Z drugiej strony obserwujemy również zjawisko, że przy agresywnym wykorzystywaniu samochodów koło dwumasowe już w okolicach przebiegu na poziomie 100 000 kilometrów może wymagać interwencji specjalistów. Jeżeli wykonasz diagnostykę i okaże się, że naprawa i regeneracja koła dwumasowego jest konieczna zachęcamy do kontaktu z naszym zakładem.
regeneracja kół dwumasowych
docisk sprzęgła po regeneracji
tarcza sprzęgła podczas podczas regeneracji
obróbka skrawaniem elementów dwumasy
rozkładanie koła dwumasowego podczas regeneracji