REGENERACJA KOŁA DWUMASOWEGO KIELCE

tel. 609 508 607
Jesteśmy w Twoim mieście!
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00
i w soboty w godz. 10.00 - 14.00
ROZWIĄŻEMY KAŻDY PROBLEM Z TWOJĄ DWUMASĄ
CENTRUM REGENERACJI KÓŁ DWUMASOWYCH
Liczne warsztaty - nie musisz daleko jeździć, aby zdiagnozować, zdemontować i zamontować swoją dwumasę. Żywotność zregenerowanego koła dwumasowego podobna do żywotności fabrycznie nowego.
Regenerujemy także tarcze sprzęgła i dociski.

Regeneracja koła dwumasowego KielcePrzeciętny przebieg, po którym

regeneracja koła dwumasowego

, czyli naprawa dwumasy będzie konieczna oscyluje w granicach wartości zbliżonej do około 200 000 kilometrów. Po tym właśnie przebiegu istnieje wysokie ryzyko tego, że dwumasa będzie kwalifikować się do naprawy lub wymiany. Oczywiście do wartości tego przebiegu należy podchodzić w sposób rozsądny, gdyż na kondycję i żywotność koła dwumasowego w dużym stopniu wpływa styl jazdy kierowcy i sposób użytkowania auta.

Z całą pewnością agresywny styl jazdy i przeciążenie samochodu skracają żywotność nie tylko koła dwumasowego, ale również każdego innego podzespołu w naszym aucie. Jeżeli zaobserwujemy różnego rodzaju negatywne objawy w postaci metalicznych odgłosów w momencie pracy silnika na wolnych obrotach lub zaobserwujemy drżenie karoserii w tym właśnie zakresie obrotów, to niestety istnieje wysokie ryzyko tego, że objaw taki powoduje właśnie zużyta lub uszkodzona dwumasa. W takim przypadku oczywiście należy w pierwszej kolejności odwiedzić mechanika i wykonać stosowną diagnostykę zaobserwowanych objawów.
Klienci, których dotyka problem z dwumasą, na ogół mają sporo wątpliwości oraz pytań, jak rozwiązać swój problem.

My w tym pomagamy - zachęcamy do lektury treści na naszych stronach - wiele z tych wątpliwości z pewnością będziemy w stanie Państwu wyjaśnić...
Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat

koła dwumasowego

, gdyż czeka Cię jego

regeneracja

? Zamieszkujesz

Kielce

lub sąsiadujące z nią miejscowości okoliczne:

Szydłów, Opatów, Pińczów, Końskie, Staszów, Busko-Zdrój, Kielce, Ożarów, Włoszczowa, Starachowice, Chmielnik, Ostrowiec-Świętokrzyski, Koprzywnica, Stąporków, Sandomierz, Tarłów, Skarżysko-Kamienna, Łagów, Jędrzejów

znajdujące się na obszarze woj.

świętokrzyskiego

.

Wybór naszej firmy to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż naszym Klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania w sytuacji problemów z dwumasą. Ponieważ dla każdego kierowcy jest to kwestia dość ważna i istotna, poniżej staramy się odpowiedzieć na kilka często pojawiających się wśród naszych Klientów pytań i wątpliwości.
  • regeneracja koła dwumasowego Kielce

Regeneracja kół dwumasowych Kielce

Konstrukcja i funkcje koła dwumasowego w samochodzie

Podzespół stanowiący przedmiot naszej usługi regeneracji, czyli koło dwumasowe zwane również niekiedy dwumasą stanowi element układu przeniesienia napędu wykorzystywany w samochodach zarówno posiadających silniki benzynowe, jak i diesla, lecz zawsze wyposażonych w manualną skrzynię biegów. Koło dwumasowe jest skonstruowane z dwóch odpowiednio wyprofilowanych i ułożyskowanych mas, które w trakcie swojej pracy mogą obracać się o pewien określony kąt. Środek koła dwumasowego stanowią przede wszystkim specjalnie ukształtowane i wyprofilowane sprężyny łukowe pochłaniające drgania skrętne oraz kilka innych również istotnych oraz precyzyjnie wykonanych elementów. Koło dwumasowe podczas regeneracji podlega diagnostyce, a także wymianie wszystkich elementów tak, że ze starej dwumasy pozostaje praktycznie tylko obudowa. Jedna z mas koła jest przytwierdzona śrubami do wału korbowego silnika, druga natomiast współpracuje z tarczą sprzęgła i dociskiem. Aby całość funkcjonowała w sposób właściwy potrzebna jest odpowiednia kondycja i stan techniczny każdego z tych elementów. Jeżeli

regeneracja koła dwumasowego

jest konieczne trzeba także zatroszczyć się o właściwy stan wspomnianego docisku i tarczy sprzęgła. Wynika to przede wszystkim z tego, że demontaż całego układu wymaga wyjęcia skrzyni w warsztacie samochodowym, co rodzi określone koszty. Aby nie narażać się na ryzyko konieczności ponownego demontażu skrzyni w celu wymiany tarczy i docisku warto jest podczas jednej naprawy koła dwumasowego zrobić te wszystkie czynności i mieć spokój na wiele lat z układem sprzęgła w swoim samochodzie.

Zadaniem kół dwumasowych jest tłumienie drgań skrętnych, które silnik generuje podczas swojej pracy w dolnym zakresie obrotów. Koła dwumasowe chronią także skrzynie biegów przed gwałtownymi przeniesieniem momentu obrotowego z silnika i w związku z tym w razie konieczności regeneracji tego podzespołu w przypadku zwlekania przez kierowcę z realizacją tej czynności narażamy się na ryzyko uszkodzenia skrzyni biegów, a w niektórych przypadkach również nawet na uszkodzenie silnika. Z tej właśnie przyczyny nie warto jest odkładać zbyt długo w wykonania tej czynności, lecz odwiedzić warsztat niezwłocznie po dostrzeżeniu jakichkolwiek objawów niesprawności układu sprzęgła. Gdy po wykonanej wizycie w warsztacie okaże się, że

regeneracja koła dwumasowego

jest konieczna, a Ty zamieszkujesz

Kielce

lub jakąkolwiek miejscowość na terenie województwa świętokrzyskiego zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem w celu poznania dalszych szczegółów naszej oferty.

tel. 609 508 607
Jesteśmy firmą o zasięgu ogólnopolskim. W każdym większym mieście mamy swoje warsztaty partnerskie.
Nie musisz daleko jeździć i szukać właściwego specjalisty.

W Twojej miejscowości też możemy Ci pomóc!
poniedziałki - piątki od 8.00 do 18.00
soboty od 10.00 do 14.00
niedziele i święta - nieczynne
Ceny naszych usług zależą od tego, czy chcesz zregenerować tylko dwumasę,
czy także tarczę i docisk. Z uwagi na wiele wariantów usługi zachęcamy do kontaktu telefonicznego.
Aquaress 2011