Łódź regeneracja filtra DPF

Tel. 609 508 607
Zapraszamy codziennie od 8.00 do 17.00
Niedziele i święta zakład nieczynny
Dlaczego warto wykonać regenerację DPF?
Atrakcyjna cena
Gwarancja
Filtr odzyskuje walory użytkowe
Objawy zapchanego i niedrożnego DPF
Utrata mocy silnika
Nierównomierna praca jednostki napędowej
Świecące kontrolki serwisowe

Łódź regeneracja filtra DPF

Wraz ze zmieniającymi się przepisami i normami w zakresie ekologii pojawiają się coraz ostrzejsze wymagania w zakresie dbałości o środowisko przez producentów aut. Stosowanie filtra DPF jest obecnie warunkiem niezbędnym przy produkcji nowych samochodów posiadających silnik diesla.

Regeneracja i czyszczenie DPF

stanowi w związku z tym usługę coraz częściej realizowaną w naszym zakładzie centralnym. Wynika to przede wszystkim z rosnącej ilości samochodów wyposażonych w tego typu jednostkę napędową oraz faktu, że żywotność filtra cząstek stałych DPF jest ograniczona.

Ograniczenie to wiąże się z tym, że filtr taki ulega zapchaniu w trakcie normalnego użytkowania samochodu. We wnętrzu filtra DPF gromadzą się cząstki stałe, czyli sadza, dzięki czemu, nie ma ona możliwości swobodnego przedostawania się do atmosfery. Samochody posiadające filtr DPF są wyposażone w specjalne procedury umożliwiające wypalenie i samooczyszczenie takiego filtra, niemniej jednak wymaga to spełnienia określonych warunków. Jazda w mieście nie sprzyja realizacji tej procedury, co skutkuje tym, że samochody posiadające filtr cząstek stałych DPF i pokonujące głównie tereny miejskie są szczególnie narażone za brak drożności takiego filtra.

Wykonanie

regeneracji i czyszczenia filtra DPF

przewraca mu pełne walory techniczne i sprawność użytkową. Dzięki temu może on znów w efektywny sposób pochłaniać cząstki stałe. Samochody nieco starsze i takie, które nie posiadają w swojej konstrukcji wspomnianego filtra i oczywiście wyposażone w silniki diesla podczas zwiększenia obciążenia jednostki napędowej na ogół zostawiają za sobą czarną chmurę dymu z rury wydechowej. Są to właśnie cząstki stałe stanowiące efekt uboczny spalania w cylindrach silnika. Aby nie przedostały się one do atmosfery i nie osiadały wszędzie wokół drogi wprowadzono odpowiednie normy ekologiczne nakazujące montaż filtra cząstek stałych DPF.

Regeneracja filtra DPF

jest przez nas oferowana przede wszystkim dla kierowców zamieszkujących

Łódź

i miejscowości sąsiednie. Jeżeli jednak masz do nas nieco dalej możesz także zdemontować swój filtr DPF i dostarczyć go do naszego zakładu. Po wyczyszczeniu i regeneracji odeślemy go pod dowolnie wskazany adres. Do czyszczenia i regeneracji filtra cząstek stałych DPF wykorzystujemy specjalistyczne preparaty chemiczne oraz dedykowane do tego zadania urządzenia. Objawy braku drożności filtra DPF to przede wszystkim świecąca się kontrolka na desce rozdzielczej oraz utrata mocy silnika odczuwalna w momencie próby przyspieszenia. W sytuacji znacznego zapchania filtra cząstkami stałymi może dojść do sytuacji braku możliwości jazdy. W takim przypadku na ogółu pozostanie nam możliwości skorzystania jedynie z lawety w celu dostarczenia swojego pojazdu do serwisu. Aby do tego nie dopuścić należy kontrolować stan zanieczyszczenia filtra cząstek stałych i w razie takiej konieczności wykonać jego czyszczenie i regenerację. Usługa ta jest znacznie tańsza, niż możliwość zakupu części fabrycznie nowej. Jeżeli zatem zamieszkujesz

Łódź i czyszczenie regeneracja filtra DPF

w przypadku Twojego samochodu jest konieczne zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem w celu wykonania tej właśnie usługi.
Łódź czyszczenie DPF
Łódź czyszczenie DPF regeneracja filtra cząstek stałych

Dlaczego zdecydować się na regenerację i czyszczenia filtra cząstek stałych DPF, niż kupować część używanąOkazuje się, że na postawione powyżej pytanie nie wszyscy kierowcy są w stanie odpowiedzieć konkretnymi i rzeczowymi argumentami. Niektórzy posiadacze samochodów w przypadku problemów z różnego rodzaju częściami rozważają opcję nabycia podzespołu używanego na szrocie. W niektórych przypadkach rozwiązanie takie może i jest dobrym pomysłem, niemniej jednak w przypadku wielu podzespołów, które wraz z przejechanymi kilometrami ulegają zużyciu kupno takiego elementu z drugiej ręki stanowi zły pomysł. Używany filtr DPF z całą pewnością nie rozwiąże naszego problemu.

Regeneracja i czyszczenie filtra DPF

pozwoli na to, aby element ten został przywrócony do swojej pełnej sprawności technicznej i odzyskał swoje pełne walory użytkowe. Kluczowym argumentem przemawiającym za takim właśnie rozwiązaniem, zamiast kupnem części używanej jest fakt, że filtr DPF ulega podczas normalnej eksploatacji zapchaniu. Jest to zjawisko występujące w każdym przypadku i stanowi wyraz naturalnych procesów zużywania się tego właśnie elementu. Jeżeli kupimy używany filtr DPF, to z całą pewnością poziom jego zapchania będzie na tyle duży, że kupno takie nie rozwiąże naszego kłopotów. Może okazać się, że już wkrótce, lub nawet natychmiast konieczna będzie ponowna interwencja w serwisie. Używany filtr cząstek stałych DPF wymontowany z poprzedniego samochodu ma zawsze jakiś przebieg i z całą pewnością jego kondycja techniczna będzie gorsza, niż filtra wyczyszczonego i zregenerowanego. Ponadto często zdarza się tak, że podzespoły zdemontowane z poprzedniego samochodu są przechowywane w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a często ich demontaż nie odbywa się w sposób delikatny i z wykorzystaniem odpowiednich do tego celu narzędzi, lecz tak, aby jak najszybciej zdemontować go z auta i zabrać się za demontaż kolejnych elementów.

Jeżeli filtr taki pochodzi z samochodu powypadkowego, to istnieje duże ryzyko tego, że wewnątrz tego elementu zaszły uszkodzenia niewidoczne z zewnątrz. Jak pamiętamy,

filtr DPF

przypomina swoim wyglądem tłumik, a w jego środku znajduje się specjalny wkład ceramiczny. Nie jest on odporny na uderzenia i przeciążenia takie, które działają na samochód w momencie wypadku. Jeżeli nawet uda nam się nabyć filtr DPF z auta nowego, to w przypadku udziału samochodu w wypadku, istnieje wysokie ryzyko tego, że ceramiczny wkład filtra DPF jest uszkodzony. W takim przypadku nie będzie on nadawał się do ponownego wykorzystania i w tej sytuacji nadaje się tylko i wyłącznie do recyklingu.

Regeneracja i czyszczenie filtra DPF

jest wykonywane w taki sposób, aby usunąć z niego zalegającą sadzę i inne zanieczyszczenia pochłonięte przez ten właśnie element w trakcie jego pracy. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów chemicznych oraz odpowiednich urządzeń zanieczyszczenia znajdujące się w środku filtra cząstek stałych DPF są całkowicie usuwane, a element ten wraca do swojej pierwotnej kondycji technicznej. Inne ryzyko związane z zakupem używanego filtra DPF jest to, że może on nie pasować do naszego modelu auta. Efektem tego mogą być kontrolki świecące się na desce rozdzielczej, gdyż komputer zauważy, że założony jest niewłaściwy element. Jeżeli rozważasz różne opcje uporanie się z omawianym problemem, to z całą pewnością

regeneracja i czyszczenie filtra DPF

stanowi bardzo dobre rozwiązanie tego problemu. Jeżeli zamieszkujesz

Łódź

zachęcamy do kontaktu z naszym zakładem.
Łódź DPF regeneracja filtra cząstek stałych czyszczenie
Łódź DPF regeneracja filtra cząstek stałych

Jak realizowana jest regeneracja i czyszczenie filtra DPFBiorąc pod uwagę budowę i konstrukcję filtra cząstek stałych, aby udrożnić go i przywrócić do pełnej sprawności technicznej i jego walorów użytkowych,

regeneracja i czyszczenie filtra DPF

musi być wykonana według określonych procedur. W naszym zakładzie centralnym do zrealizowania tego typu zabiegu wykorzystujemy specjalne preparaty chemiczne oraz odpowiednie urządzenia przeznaczone wyłącznie do czyszczenia tego typu filtrów.

Regeneracja i czyszczenie filtra DPF rozpoczyna się od zaaplikowania specjalnej substancji chemicznej do wnętrza filtra, która ma za zadanie zmiękczyć zalegające w środku filtra DPF cząsteczki stałe, czyli myślimy tutaj głównie o sadzy i innych zanieczyszczeniach, które podczas użytkowania tego podzespołu osiadły w porowatych zakamarkach ceramicznego korpusu filtra DPF.

Gdy ten etap zostanie już zrealizowany, następuje podłączenie filtra DPF do specjalnego urządzenia, które za pomocą czynnika roboczego o bardzo wysokim ciśnieniu wypłukuje ze środka filtra DPF wszystkie zanieczyszczenia. Kombinacja środka chemicznego i wysokiego ciśnienia jest gwarancją przywrócenia pełnej drożności filtrowi DPF. Zważywszy na budowę filtra, a w szczególności jego porowatą strukturę okazuje się, że oferowane przez nas usługa jest jedną ze skuteczniejszych metod regeneracji i czyszczenia filtra DPF.

Wszystkie inne próby, a w szczególności usuwanie całkowite w sposób mechaniczny filtra DPF mogą mieć poważne konsekwencje prawne i finansowe dla kierowcy samochodu, szczególnie podczas kontroli drogowej lub w momencie wykonywania cyklicznych badań technicznych. Nasza metoda charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i jest bardzo bezpieczna zarówno dla filtra DPF, jak i dla środowiska. Jeżeli jesteś mieszkańcem

Łodzi

, a

regeneracja i czyszczenie filtra DPF

Twojego auta powinny zostać wykonane, zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem w celu poznania dalszych szczegółów oferty.

Korzyści wynikające z regeneracji filtra DPFPo wyczyszczeniu i zregenerowaniu filtra DPF element ten otrzymuje gwarancję bez limitu przejechanych kilometrów w czasie jej trwania. Oznacza to, że nie trzeba w jakikolwiek sposób ograniczyć się, gdyż gwarancja będzie obowiązywała bez względu na to, jaki pokonamy dystans.

Regeneracja filtra DPF

to rozwiązanie atrakcyjne cenowo, jeśli porównamy je chociażby z możliwością zakupu fabrycznie nowego elementu. Czyszczenie i regenerowanie filtra DPF jest bezpieczne zarówno dla samego podzespołu, jak i dla środowiska naturalnego, a także dla kierowcy, w porównaniu chociażby z opcją stosowaną przez niektóre warsztaty, a polegająca na usuwaniu całkowitym filtra DPF, co naraża kierowcę na konsekwencje prawne i finansowe w przypadku kontroli.

Regeneracja i czyszczenie filtra DPF

przywraca temu elementowi pełne walory techniczne i sprawność użytkową do poziomu części fabrycznie nowej. Dzięki przeprowadzonej procedurze filtr DPF będzie mógł znów efektywnie pochłaniać cząstki stałe znajdujące się w gazach spalinowych opuszczających silnik po spaleniu oleju napędowego.

Po

regeneracji filtra DPF

będziemy mogli liczyć na możliwość osiągnięcia podobnego przebiegu, jaki uzyskaliśmy na elemencie fabrycznie nowym. Pamiętajmy jednak, że dystans ten jest uzależniony od sposobu, w jakiej wykorzystujemy samochód. Jazda głównie miejska i na krótkich odcinkach uniemożliwia efektywne wykonanie procedury samoczynnego oczyszczenia filtra DPF i skraca w sposób widoczny żywotność tego elementu w porównaniu z analogicznym samochodem pokonujący głównie w długie trasy. W przypadku, gdy zastanawiasz się, gdzie w Łodzi można zregenerować filtr DPF, to z całą pewnością wizyta w naszym zakładzie umożliwi Ci wykonanie tej właśnie usługi w sposób profesjonalny.

Regeneracja i czyszczenie filtra DPF - często zadawane pytania FAQKwestią całkowicie naturalną i zrozumiałą jest to, że każdy kierowca chcący zdecydować się na zregenerowanie i czyszczenie filtra DPF w swoim samochodzie w pierwszej kolejności chce pozyskać maksimum informacji dotyczących realizacji i sposobu wykonania tego zabiegu. Ponieważ praktycznie w każdej rozmowie z naszymi specjalistami padają te same pytania, dlatego na najważniejsze kwestie postaramy się w tym właśnie miejscu udzielić informacji.

Pierwsza i najbardziej oczywista kwestia pojawiająca się podczas rozmów dotyczy tego, jaka będzie żywotność

zregenerowanego i wyczyszczonego filtra DPF

. Pytanie to jest jak najbardziej oczywiste, albowiem chyba każdemu kierowcy zależy na tym, aby wszelkie czynności serwisowe zostały wykonane w sposób skuteczny i usunęły ewentualną usterkę. Otóż zakładając specyfikę naszego procesu technologicznego i budowę filtra DPF, a także inne pośrednie parametry można przyjąć, że zregenerowany i wyczyszczony w naszym zakładzie centralnym filtr DPF wystarczy na okres podobny do tego, na jaki wystarczył dotychczas posiadany filtr DPF. Oczywiście w tym momencie należy pamiętać o tym, że na żywotność filtra DPF wpływa chociażby styl jazdy kierowcy i sposób wykorzystania pojazdu.

Jazda głównie w cyklu miejskim skraca w sposób znaczący żywotność filtra cząstek stałych i o tym trzeba również pamiętać. W sytuacji przeciętnego użytkownika samochodu oznacza to, że filtr DPF powinien wystarczyć nam na kilka lat jeżdżenia autem. Ważna kwestia poruszana podczas rozmów z naszymi fachowcami dotyczy ceny usługi. Otóż w tym przypadku odpowiedź jest uzależniona od rodzaju filtra DPF, który chcemy poddać regeneracji i czyszczeniu. Otóż inna będzie cena w odniesieniu do samochodu osobowego, a inna w przypadku aut ciężarowych, dostawczych, autokarów, czy innych specjalistycznych pojazdów, gdzie filtr taki znajduje się. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie osobisty kontakt telefoniczny z naszymi specjalistami, gdyż na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi.

Trzecia istotna kwestia dotyczy gwarancji wystawianej przez nasz zakład na wykonaną usługę. Otóż gwarancja taka jest udzielana w formie pisemnej. Dzięki temu kierowca ma pewność, że wszystkie czynności serwisowe zostały zrealizowane w sposób profesjonalny i zgodny ze sztuką. Generalnie z filtrem DPF nie ma współcześnie większych problemów, gdyż minęły już czasy, gdy usunięcie kłopotów z tym właśnie podzespołem oznaczało bardzo wysokie wydatki. Koszt regeneracji, to rząd wielkości kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę koszty eksploatacji samochodu i inne wydatki związane z jego utrzymaniem cena, za naszą usługę wydaje się być bardzo atrakcyjna i wręcz niska. Jeżeli jesteś mieszkańcem Łodzi, a regeneracja i czyszczenie filtra DPF powinno w Twoim samochodzie zostać wykonane zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu poznania dalszych szczegółów tej propozycji.
Zapraszamy z:

Ozorków Złoczew Pajęczno Rawa-Mazowiecka Głowno Sieradz Bełchatów Wieruszów Łask Łęczyca Piotrków-Trybunalski Radomsko Zgierz Zduńska-Wola Krośniewice Warta Konstantynów-Łódzki Skierniewice Wieluń Kutno Aleksandrów-Łódzki Poddębice Tomaszów-Mazowiecki Błaszki Opoczno Sulejów Pabianice Uniejów Łowicz Łódź
Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami

tel.
609508607
Aquaress - 2017