KATOWICE REGENERACJA KONWERTERA - SPRZĘGŁA HYDROKINETYCZNEGO

Katowice - regeneracja konwertera - naprawa sprzęgła hydrokinetycznegoUsługą cieszącą się dosyć dużym zainteresowaniem wśród naszych odbiorców indywidualnych oraz warsztatów samochodowych jest

regeneracja konwertera

, czyli sprzęgła hydrokinetycznego. Element ten znajduje się w każdym samochodzie wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Jest on umiejscowiony pomiędzy blokiem silnika, a skrzynią biegów.

Dzięki energii generowanej przez silnik, a przenoszonej przez wał korbowy za pośrednictwem konwertera moment obrotowy jest przekazywany finalnie na koła samochodu. Konwerter pracuje pod podwyższonym ciśnieniem i w związku z tym zarówno precyzja jego wykonania, jak i ewentualny montaż wraz z regeneracją muszą zostać wykonane w sposób całkowicie profesjonalny z zachowaniem wszystkich wymiarów i precyzji montażu.
Z całą pewnością nie powinniśmy lekceważyć różnego rodzaju objawów mogących wskazywać na uszkodzenie konwertera, gdyż z całą pewnością kondycja sprzęgła hydrokinetycznego wraz z upływem czasu nie ulegnie poprawie. W razie zbliżających się kłopotów z konwerterem kierowca może odczuć szarpanie podczas zmiany przełożeń lub spadek mocy samochodu podczas dodawania gazu.

Objawów tych nie powinniśmy lekceważyć, lecz odwiedzić dobrego fachowca w zakresie skrzyni automatycznych. Jeżeli okaże się, że

regeneracja konwertera

, czyli

sprzęgła hydrokinetycznego

będzie rzeczywiście konieczna zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod podanym na stronie numerem telefonu.
REGENERACJA KONWERTERA KATOWICE- NAPRAWA SPRZĘGŁA HYDROKINETYCZNEGO

O ile martwi Cię stan konwertera – sprzęgła hydrokinetycznego w Twoim samochodzie, to z całą pewnością możesz skontaktować się z naszym zakładem regeneracji i naprawy części samochodowych.

Działamy na terenie całego kraju i oferujemy wiele różnych wariantów oraz sposobów rozwiązania kłopotu z Twoim konwerterem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń, a z pewnością odpowiemy na wszystkie kluczowe kwestie nurtujące Cię w kwestii napraw konwerterów.
Każdy kierowca doskonale wie, że energia umożliwiająca jazdę samochodu przekazywana jest z silnika na skrzynię biegów za pomocą sprzęgła – tak dzieje się oczywiście w autach wyposażonych w manualną skrzynię biegów.

W przypadku skrzyń automatycznych, które nie mają klasycznego sprzęgła stosowane jest jedno urządzenie, które jednak nosić może różne nazwy:

- konwerter momentu obrotowego,
- sprzęgło hydrokinetyczne,
- konwerter.
Zastanawiasz się,

gdzie w Katowicach zregenerować konwerter

?

Odpowiedź jest prosta. Właśnie u nas!
Zapraszamy do współpracy warsztaty z terenu całego kraju. Oferujemy atrakcyjne warunki współpracy i możliwość regeneracji szeregu innych podzespołów w naszych zakładach. Zapraszamy szczególnie z miast:


Pszczyna, Katowice, Żory, Dąbrowa-Górnicza, Zawiercie, Gliwice, Żywiec, Cieszyn, Będzin, Bieruń, Racibórz, Toszek, Miasteczko-Śląskie, Wodzisław-Śląski, Knurów, Jaworzno, Zabrze, Częstochowa, Chorzów, Myszków, Koziegłowy, Tarnowskie-Góry, Sosnowiec, Szczekociny, Rybnik, Tychy, Kłomnice, Kuźnia-Raciborska, Kłobuck, Bielsko-Biała, Krzepice, Mikołów, Czechowice-Dziedzice, Skoczów, Jastrzębie-Zdrój, Lubliniec, Bytom

Z całą pewnością każdemu kierowcy zależy na jak największym komforcie podczas jazdy samochodem i z tej właśnie przyczyny obserwujemy zjawisko polegające na tym, że automatyczne skrzynie biegów cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników samochodów. Podzespołem występującym w układzie automatycznej skrzyni biegów jest sprzęgło hydrokinetyczne, czyli tak zwany konwerter. Znajduje się on pomiędzy silnikiem, a skrzynią biegów i jego zadanie wiąże się z przenoszeniem momentu obrotowego z jednostki napędowej na skrzynię biegów. Regeneracja konwertera, czyli właśnie sprzęgła hydrokinetycznego to jedna z wielu oferowanych w naszym zakładzie centralnym usług.

Konwerter

w swojej budowie przypomina spłaszczony walec o zaokrąglonych krawędziach. Jedna strona tego elementu jest przymocowana do koła zamachowego, a z drugiej strony poprzez specjalny króciec łączy się on z automatyczną skrzynią biegów. Wewnątrz konwertera panuje wysokie ciśnienie i z tego właśnie powodu regeneracja tego podzespołu wiąże się chociażby z wykonaniem odpowiednich testów szczelności.

W środku konwertera znajdują się specjalnie wyprofilowane łopatki i tarcze cierne, których zadaniem jest wprawiać w odpowiedni ruch czynnik roboczy przenoszący moment obrotowy z silnika. Spadek mocy auta, podejrzane odgłosy i szarpanie podczas zmiany przełożeń to typowe objawy w przypadku, gdy sprzęgło hydrokinetyczne ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu. W przypadku obserwacji takich właśnie symptomów konieczna jest wizyta w warsztacie i diagnostyka objawów. Jeżeli

regeneracja konwertera

, czyli sprzęgła hydrokinetycznego będzie konieczna zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem.
regeneracja konwerterów naprawa w zakładzie
regeneracja konwerterów rozpoczyna się od ich kontroli
regeneracja konwerterów obróbka
spawanie konwertera
kontrola konwertera
test szczelności konwertera
wnętrze konwertera
tarcze cierne konwertera
przygotowanie do spawania obudowy konwertera
stanowisko spawania obudowy konwertera
Dzięki nam Twój konwerter szybko wróci do pełnej sprawności, a jego żywotność będzie zbliżona do trwałości nowego fabrycznie sprzęgła hydrokinetycznego
zdemontowany i rozłożony konwerter
konwerter po regeneracji wymaga wyważenia
konwerter podczas prac naprawczych w naszej firmie
podczas naprawy tarcze cierne są wymieniane na nowe
w czasie regeneracji tarcze są wymieniane
każdy konwerter po regeneracji jest testowany pod kątem szczelności
wszelkie prace naprwcze wykonujemy na specjalistycznym sprzęcie
tarcze konwertera są podczas regeneracji zgrzewane na specjalnej maszynie
wnętrze konwertera jest zawsze czyszczone podczas regenerowania
konwerter przed demontażem jest sprawdzany pod kątem uszkodzeń
niezbędne elementy konwertera są wymieniane na nowe
przed montażem konwertery są sprawdzane i testowane
przed wyważeniem konwertery są montowane i kontrolowane
rehenerację konwerterów wykonują specjaliści
szczelność każdego konwertera jest sprawdzana po montażu
w trakcie demontażu konwertera sa usuwane śruby mocujące obudowę
elementy wyeksploatowane są zastępowane nowymi
w trakcie regenerowania wymieniane są łożyska sprzęgła
przed złożeniem każdy konwerter jest sprawdzany i kontrolowany
olej przekładniowy po regeneracji zawsze musi zostać wymieniony
przed regeneracją czyści się konwertery w celu oceny ich stanu technicznego
Aquaress 2015