REGENERACJA KOŁA DWUMASOWEGO POZNAŃ

Regeneracja koła dwumasowego PoznańAby operacja ta miała sens i aby dwumasa była żywotna po takiej operacji, musi być spełnionych łącznie kilka szalenie ważnych warunków.

Po pierwsze, naprawa taka musi być przeprowadzona przez fachowców, mających pojęcie o budowie dwumasy i sposobie jej działania. Koło dwumasowe to element dość złożony, pomimo swej prostej z pozoru budowy zewnętrznej i nawet niewielkie drobiazgi pominięte przy regeneracji mogą skutkować szybką usterką dwumasy po takiej naprawie. Jeśli nie masz pojęcia o regeneracji, lepiej skontaktuj się z nami, a my poradzimy Ci co zrobić ze swoim kołem.

Po drugie, podzespoły i części użyte podczas regeneracji muszą być wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów, gdyż podczas pracy koło dwumasowe przenosi bardzo duże obciążenia i moment obrotowy. My zaopatrujemy się u tych samych wytwórców, co producenci kół dwumasowych.

Po trzecie wreszcie, konieczne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu (np. do końcowego wyważenia całości) – gdy któregoś z tych trzech elementów zabraknie, cała regeneracja mija się z celem, gdyż przeprowadzona niedbale z pewnością nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Na szczęście jednak czytając i odwiedzając nasze strony macie Państwo pewność, że w naszym serwisie spełniamy wszystkie konieczne warunki prawidłowej i rzetelnej

regeneracji kół dwumasowych

. Na rynku działamy już od wielu lat, a naszymi klientami są zarówno osoby prywatne z terenu

Poznania

, jak i klienci posiadający floty samochodowe, a także autoryzowane serwisy różnych marek, nie tylko z naszego kraju, województwa wielkopolskiego, ale także nawet z innych państw europejskich.
Na rynku jest dość dużo firm zajmujących się regeneracją różnego rodzaju podzespołów samochodowych. Aby jednak świadczyć usługi na wysokim poziomie, trzeba spełniać kilka istotnych warunków - przeczytaj sam, dlaczego warto skorzystać z naszego serwisu...
Jeśli zamieszkujesz

Poznań

lub miejscowości:

Pniewy Piła Konin Koło Turek Szamotuły Kalisz Oborniki Leszno Gniezno Trzemeszno Września Jarocin Środa Wielkopolska Śrem Grodzisk Wielkopolski Wolsztyn Czarnków Chodzież Jastrowie Złotów Słupca Kleczew Sompolno Tuliszków Rychwał Ostrów Wielkopolski Krotoszyn Odolanów Rawicz Gostyń

, alternatywnie jakiekolwiek inne miasto w woj. wielkopolskim, a

koło dwumasowe

w Twoim samochodzie czeka

regeneracja

w dalszej części odwiedzanej właśnie przez Ciebie strony internetowej możesz przeczytać nieco informacji na temat tego, czy koło dwumasowe powinno podlegać regeneracji.

Wokół tego problemu wśród kierowców, a co więcej, nawet wśród samych mechaników krążą rozmaite mity i legendy. Jak wynika z naszej wieloletniej praktyki i bardzo dużego doświadczenia w tym zakresie, koła dwumasowe podlegają regeneracji i po tym zabiegu osiągają przebiegi podobne do przebiegów fabrycznie nowych kół.
  • budowa koła dwumasowego 1
Objawy uszkodzonego koła dwumasowego

Podobnie jak każdy element pracujący w samochodzie w sposób mechaniczny, tak i koło dwumasowe wraz z przejechanymi kilometrami będzie coraz gorzej pełniło swoje zadanie. Rolą dwumasy jest tłumienie drgań skrętnych występujących w dolnym zakresie obrotów. Z tej właśnie przyczyny, jeżeli koło dwumasowe będzie zużyte lub uszkodzone dostrzeżemy nienaturalne objawy w dolnym zakresie pracy silnika. Będzie to miało miejsce w momencie postoju samochodu i pracy silnika w tym właśnie zakresie obrotów, a także podczas samej jazdy z niewielką prędkością obrotową silnika. Do objawów takich, które powinny zaniepokoić kierowcę zaliczymy metaliczne stuki dochodzące z okolicy silnika, czyli miejsca zamontowanie koła dwumasowego.

Podobnie odgłosy tego typu w momencie włączania i gaszenia silnika powinny zainspirować kierowcę do wizyty u mechanika. Zwróćmy także uwagę na to, czy w dolnym zakresie obrotów pracy jednostki napędowej nadwozie nie drży w sposób nienaturalny. Wskazane symptomy to oczywiście jedynie sugestie i wskazówki do tego, aby w razie ich zaobserwowania odwiedzić mechanika i wykonać testy. Oczywiście przyczyny takiego zachowania samochodu mogą być różne i dlatego nie można wyrokować jednoznacznie i tylko wyłącznie na podstawie tych objawów przypuszczać, że regeneracja koła dwumasowego będzie z całą pewnością niezbędna. O tym, czy czynność będzie należało tego typu zabieg wykonać, powinien zadecydować kierowca dopiero po wykonaniu testu w warsztacie samochodowym. Jeżeli regeneracja koła dwumasowego okaże się koniecznością, możecie Państwo liczyć na naszą fachowość i profesjonalizm w zakresie tego typu pracy.
wieniec rozrusznika na kole dwumasowym
spawanie elementów dwumasy
ułożyskowanie dwumasy
regeneracja kół dwumasowych prace naprawcze
sprężyny łukowe dwumasy