REGENERACJA KOŁA DWUMASOWEGO OBORNIKI

tel. 607 706 509
Jesteśmy w Twoim mieście!
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00
i w soboty w godz. 10.00 - 14.00
ROZWIĄŻEMY KAŻDY PROBLEM Z TWOJĄ DWUMASĄ
CENTRUM REGENERACJI KÓŁ DWUMASOWYCH
Posiadamy liczne warsztaty, dzięki czemu nie musisz daleko jeździć, aby zdiagnozować, zdemontować i zamontować swoją dwumasę. Żywotność zregenerowanego koła dwumasowego jest podobna do żywotności fabrycznie nowego podzespołu.
Regenerujemy także tarcze sprzęgła, dociski i wysprzęgliki.

Przedstawimy Ci prawdopodobnie najatrakcyjniejszą ofertę na rynku!

Regeneracja koła dwumasowego ObornikiW przypadku, gdy zamieszkujesz Oborniki i

regeneracja koła dwumasowego

znajduje się aktualnie w centrum Twojego zainteresowania, to z całą pewnością będziesz zainteresowany usługami, które nasza firma oferuje kierowcom i warsztatom samochodowym w naszym kraju. Pamiętajmy o tym, że koło dwumasowe, to tylko jeden element w układzie sprzęgła i oprócz niego dla prawidłowego funkcjonowania całości mamy jeszcze docisk, tarczę sprzęgła oraz wysprzęglik. Aby całość mogła efektywnie przenosić moment obrotowy silnika na koła, konieczna jest dobra kondycja wszystkich tych elementów, które przed chwilą zostały na naszej stronie powyżej wymienione. Regeneracja koła dwumasowego jest konieczna z reguły, gdy ma ono przebieg zbliżony do około dwustu tysięcy kilometrów, taka jest bowiem przeciętna żywotność tego podzespołu.

Oczywiście to, na jak długo koło dwumasowe wystarczy, w dużej mierze jest uzależnione od stylu jazdy preferowanego przez kierowcę. Zbyt agresywny, objawiający się ruszanie z piskiem spod świateł i częsta zmiana biegów oraz przeciążanie samochodu z całą pewnością odbiją się negatywnie na wielu podzespołach naszego samochodu, a na kole dwumasowym w szczególności. Dwumasa podczas swojej pracy przenosi moment obrotowy wytwarzany przez silnik i łatwo jest chyba wnioskować, że przynosi bardzo duże obciążenia. W momencie, gdy nie będzie w stanie realizować swojej funkcji, którą jest tłumienie drgań, każdy kierowca z całą pewnością odczuje, że coś jest nie tak.

W pierwszej kolejności najprawdopodobniej odczujemy nadmierne drgania, które będą szczególnie uciążliwe podczas pracy silnika na wolnych obrotach. Drgania skrętne generowane przez silnik występują właśnie w dolnym zakresie obrotów, dlaczego przy zwiększeniu obrotów i po dodaniu gazu objawy wyeksploatowania znikają. Zwróćmy także uwagę, czy podczas uruchamiania silnika lub jego gaszenia pojawiają się głośne i metaliczne stuki, których wystąpienie jeszcze bardziej zwiększa ryzyko, że to właśnie koło dwumasowe jest źródłem naszego problemu.

Oprócz tego, sprawdźmy poprzez delikatne naciśnięcie butem pedału sprzęgła, czy podczas pracy silnika na wolnych obrotach będziemy odczuwali drgania. Następny test będzie polegał na tym, aby podczas postoju samochodem, oczywiście przy włączonym silniku naciskać i puszczać sprzęgło. W momencie, gdy będzie ono wciśnięte, to dobiegające z okolicy silnika i skrzyni biegów odgłosy powinny ustawać, nasilać się natomiast powinny w momencie kiedy padał sprzęgła puścimy. Diagnostyka sprzęgła i koła dwumasowego przed ewentualną regeneracją nie może być oczywiście oparta jedynie na obserwowaniu wspomnianych objawów, a wysoce polecane jest odwiedzenie warsztatu samochodowego, w którym zdiagnozujemy sprzęgło i dzięki temu będziemy mieli całkowitą pewność, czy właśnie koło dwumasowe jest źródłem naszego problemu.

W niektórych przypadkach okazuje się, że to zupełnie inna część jest sprawcą wspomnianych objawów, a bardzo dobrym tego przykładem mogą być poduszki pod skrzynią biegów i silnikiem, których zużycie również objawia się drganiami samochodu i metalicznymi dźwiękami dochodzącymi z okolic silnika i skrzyni biegów. W przypadku, zatem, gdy zamieszkujesz Oborniki i

regeneracja koła dwumasowego

w Twoim samochodzie wkrótce będzie lub już teraz jest koniecznością, proponujemy skontaktować się z naszym zakładem, a nasi specjaliści ochoczo odpowiedzą na wszelkie rodzące się pytania w tym zakresie.
  • regeneracja koła dwumasowego w Obornikach
  • naprawa koła dwumasowego Oborniki
© 2011 by "Aquaress"   -   All Rights reserved